Spektakl pt. „Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami” opowiada o trzech amerykańskich artystach, którzy występowali pod nieformalną nazwą Rat Pack. Do grupy tej należeli także inni piosenkarze i aktorzy amerykańscy, których można było zobaczyć w wielkich salach koncertowych, rewiach i kabaretach w latach sześćdziesiątych.

Rat Pack powstała około 1955 roku i skupiała się na początku wokół Humphreya Bogarta. Należeli do niej oprócz Bogarta m.in. jego żona Lauren Bacall, Frank Sinatra, Judy Garland, Katharine Hepburn.

Nazwa grupy wzięła się od słów Lauren Bacall, która przywitała swojego męża wraz z przyjaciółmi po nocnej eskapadzie słowami: „You look like a god damn rat pack!”

Po śmierci Bogarta grupa reaktywowała się w 1959 r. i tworzyli ją oprócz Franka Sinatry Dean Martin, Sammy Davis Jr., Peter Lawford, Joey Bishop oraz Norman Fell, Angie Dickinson, Juliet Prowse i Shirley MacLaine. W tym składzie przetrwali do połowy lat sześćdziesiątych.
W Capitolu usłyszymy hity tria Rat Pack, takie jak „Everybody loves somebody”, „Fly me to the moon”, „New York, New York”, „Mambo Italiano”.
Wystąpią Maciej Maciejewski (jako Dean Martin), Konrad Imiela (jako Sammy Davis Jr.) i Błażej Wójcik (jako Frank Sinatra). Artystom towarzyszyć będzie Big Festival Band pod kierunkiem Zbigniewa Czwojdy.

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.