Urodził się ur. 28 października 1967 r. w Kamerunie, w rodzinie muzyków. Mając 11 lat zaczął grać na gitarze, a jako 13-latek po raz pierwszy wystąpił w klubie jazzowym. I właśnie ten gatunek ukształtował jego gust muzyczny.

Studiował we Francji, grywając jednocześnie z takimi artystami jak Jacques Higelin, Didier Lockwood, Manu Dibango i Salif Keïta. W 1995 r. wyjechał do Nowego Jorku, towarzysząc takim wykonawcom jak: Larry Coryell, Mike Stern, Pat Metheny, Herbie Hancock, Chick Corea, Jacky Terrasson, Bob James, Sadao Watanabe, Branford Marsalis, David Sanborn, Regina Carter, Bobby McFerrin.

Był również członkiem Pat Metheny Group. Określany jest „jednym z najlepszych basistów na świecie”. W Imparcie wystąpi z zespołem w składzie: A.T.N. Stadwijk (instrumenty klawiszowe), Adam Stoler (gitara), Ludwig Afonso (perkusja), Tatum Greenblatt (trąbka).

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.