Piotr Tomaszewski urodził się w 1974 roku w Gostyninie. Na gitarze zaczął grać w wieku 10 lat. W 1990 roku rozpoczął edukację w PSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. Ryszarda Bałauszko. Naukę kontynuował w warszawskiej Akademii Muzycznej, filii w Białymstoku.

Bardzo utalentowany muzyk. W wieku zaledwie 14 lat wygrał Warszawski Konkurs Gitarowy oraz zdobył drugą nagrodę w XII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Strzelcach Krajeńskich. W V Międzynarodowym Konkursie Gitarowym ´Kraków 90´ był jego najmłodszym uczestnikiem i jednocześnie najlepszym z Polaków. Laureat nagrody Ambasady Argentyny oraz laureat drugiego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Szkół Muzycznych II stopnia w Koszalinie.

Prowadził Międzynarodowy Kurs Gitarowy w Ingenio (Gran Canaria) i w Hiszpanii. Jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki (1996/97) oraz rządu hiszpańskiego (1998/99).

Nagrał płytę “Los colores de la guitarra” (1999 r.)

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.