Tej wokalistki chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Zadebiutowała w końcówce lat 80., a już w chwilę potem stała się niekwestionowaną gwiazdą zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych. „Zazdrość”, „Teksański”, „Dreams” były przebojami, które nuciła cała Polska.

Od 1996 r. nagrywa solowo, pisząc również teksty do swoich utworów. W 2001 r. razem z innymi znanymi piosenkarzami (m.in. Kazikiem, Pawłem Kukizem) stworzyła zespół-projekt Yugoton. Jej głos można usłyszeć także na płycie Michała Żebrowskiego „Lubię, kiedy kobieta”. Do tej pory wydała sześć albumów solowych. Otrzymała ponad dwadzieścia Fryderyków oraz wiele innych ważnych nagród muzycznych.

We Wrocławiu artystka zaśpiewa najbardziej znane utwory z solowej działalności oraz elektroniczne kompozycje, które nagrała wspólnie z Andrzejem Smolikiem. Towarzyszyć jej będzie Marcin Zabrocki, grający m.in. w Hey, Mr Z’oob, Pogodno.

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.