Organizatorem konkursu Guitar Masters jest Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe. W tym roku odbyła się pierwsza edycja, kolejne planowane są w odstępach co dwa lata. Artyści rywalizują w dwóch kategoriach – gitara klasyczna i fingerstyle.

Do finału w zawodach gitary klasycznej zakwalifikowało się 12 artystów, w tym dwóch Polaków.

Wygrał Andrea de Vitis, laureat ponad 30 nagród na międzynarodowych konkursach gitarowych i zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Gitary Klasycznej „Julian Arcas”. Drugie miejsce zajął Włoch Davide Giovanni Tomasi, a trzecie Chińczyk Tengyue Zhang. Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 20 tysięcy euro zwycięzca otrzymał dwa instrumenty. Za zajęcie drugiego miejsca nagroda wyniosła 10 tysięcy euro, a za brąz – 5 tys.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 28 października w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Lista zwycięzców w kategorii fingerstyle zostanie ogłoszona w listopadzie.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.