Tercet Egzotyczny to jeden z najstarszych zespołów muzycznych w Polsce, istniejący od 1963 r. Założył go Zbigniew Dziewiątkowski, mąż Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej – wokalistki Tercetu, która po śmierci Zbigniewa reaktywowała zespół.

Noworoczny koncert już na stałe wpisał się w najważniejsze kulturalne wydarzenia Wrocławia. 27 grudnia oprócz Tercetu na scenie wystąpią specjalnie zaproszeni na tę okazje goście – znani muzycy i piosenkarze. Tradycją stało się także, że dochód z koncertu przeznaczony jest na rzecz dzieci z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Podczas wydarzenia promowany będzie najnowszy 3-płytowy albumu „Tercet Egzotyczny – 50 lat legendy polskiej muzyki”, na którym znajdują się takie przeboje, jak „Malaguena”, „Granada”, „Cu-cu-ru-cu-cu Paloma”, „O Izabello”, „Gdzie te góry, gdzie te lasy”, „Ile wieczorów”, „Noc w Ekwadorze” oraz największy hit zespołu „Pamelo żegnaj”.

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.