Portugalski muzyk od 10 lat mieszka i tworzy w Polsce, współpracując zespołem Fado Polaco. W jego utworach przewija się fado połączone z muzyką świata i polskim folklorem. Jak mówi wykonawca, fado jest jak blues, jest sposobem na życie, uwalnia nas od smutku.

Joao de Sousa jest finalistą czwartej edycji programu X-Factor. Współpracował z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic. Jego utwory można znaleźć na radiowej płycie RAM Cafe vol. 7 oraz w albumie Siesta vol. 11 Marcina Kydryńskiego.

Na koncercie w Starym Klasztorze muzyk zaprezentuje piosenki ze swojego najnowszego albumu Luta. Znajdziemy tu nuty muzyki luzofońskiej, jazzu, reggae, hip-hopu i muzyki alternatywnej. Piosenki śpiewa po polsku i portugalsku. Co ciekawe, można usłyszeć także w jego interprestacji słynne polskie szlagiery, takie jak „Groszki i róże” Ewy Demarczyk czy „Miłość ci wszystko wybaczy” Henryka Warsa.

Joao de Sousa wystąpi z sześcioosobowym zespołem w składzie: Joao de Sousa (wokal i gitara), Dominik Gawroński (trąbka), Karolina Krężelewska (skrzypce), Jacek Greń (piano), Marcin Spera (bas), Wojtek Buliński (perkusja).
MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.