Kuba Marciniak gra na saksofonie, Mikołaj Gruszecki na pianinie. Choć obaj pochodzą z Wielkopolski, poznali się dopiero podczas studiów w Jazz Institut Berlin, gdzie uczyli się od najbardziej znanych muzyków jazzowych, takich jak Greg Cohen (John Zorn, Ornette Coleman, Bill Frisell), John Hollenbeck (Claudia Quintet, Bob Brookmeyer), Peter Weniger (John Abercrombie, Mike Stern).

Jazzowe improwizacje kwartetu Gruszecki & Marciniak opierają się o eklektyczny styl. Każdy z muzyków jest również kompozytorem. Indywidualnie zdobyli wiele nagród, m.in. na festiwalach Tarnów Jazz Contest, RCK Pro Jazz Festival, Jugend Musiziert Bundeswettbewerb, Jugend Musiziert Jazzt.

Mikołaj Gruszecki jest także liderem polsko-czesko-duńskiego jazzowego trio, w którym na perkusji gra Martin Novak, a na kontrabasie Martin Buhl. Muzycy występują najczęściej ze standardami jazzowymi i muzyką filmową.

MW

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.