„Jezu, jak się cieszę”, „Strzeż się tych miejsc” – to sztandarowe utwory rockmana. Lech Janerka 19 lutego zagra we wrocławskim Starym Klasztorze.

Zadebiutował na polskiej scenie muzycznej pod koniec lat 70-tych, występując na festiwalach piosenki studenckiej razem z żoną Bożeną, wiolonczelistką. W 1979 r. założył zespół Klaus Mitffoch, który zasłynął z kontestacyjnych utworów odnoszących się do rzeczywistości PRL.
Po rozstaniu z zespołem nagrał 12 albumów solowych, skomponował też muzykę do filmów „Chce mi się wyć” Jacka Skalskiego, „Obcy musi fruwać” Wiesława Saniewskiego, „ Czyż nie dobija się konia?” Macieja Żurawskiego.
Pochodzi z Wrocławia, tutaj też mieszka. Za utwór „Rower” z płyty „Plagiatu” w 2005 r. został nagrodzony Fryderykiem. W 2011 r. odznaczono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Lech Janerka zagra w Starym Klasztorze w ramach obchodów 35. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu. Koncert odbędzie się 19 lutego o godz. 20.00.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.