W programie konferencji znajduje się pięć wykładów: „Współczesne dzieła na gitarę – rola wykonawcy w procesie powstawania utworu” (dr hab. Łukasz Kuropaczewski z Akademii Muzycznej w Poznaniu), „Gitara a paradygmat – refleksje ogólne i osobiste” (dr hab. Aleksander Nowak z Akademii Muzycznej w Katowicach), „Gitarzysta wobec współczesnej twórczości gitarowej kompozytorów polskich” (dr hab. Marek Nosal z Akademii Muzycznej w Katowicach), „System niemieckiej edukacji muzycznej ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia instrumentalistów na przykładzie gitarzystów” (prof. Tomasz Zawierucha z Folkwang Universität der Künste Essen).

Ostatni wykład pt. „Problematyka wspólnego brzmienia instrumentów w zespołach kameralnych z gitarą” wygłosi dr Tomasz Kandulski z Akademia Muzycznej w Poznaniu.

Po wykładach odbędzie się koncert absolwentów, pracowników i studentów poznańskiej Akademii Muzycznej (w programie m.in.: J. S. Bach, M. de Falla, E. Fabiańska-Jelińska, A. Piazzolla, M. M. Ponce).

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.