To wielkie święto gitarzystów. Corocznie wiosną do Zamku Książąt Pomorskich przyjeżdżają znani gitarzyści jazzowi, klasyczni i akustyczni, solowo oraz zespołowo prezentując swoje dokonania. To także wielkie wydarzenie dla fanów gitary, którzy licznie przybywają wtedy do Szczecina.
Festiwal istnieje od 1998 r. Jego kierownikiem artystycznym jest Piotr Pałac, szczeciński gitarzysta i pedagog. Podczas kilkunastu edycji Wiosennych Koncertów Gitarowych można było usłyszeć tak znanych artystów, jak m.in. David Qualey z USA, Zoran Dukić z Chorwacji, Ricardo Gallen z Francji, Duo Melis z Hiszpanii, Carlo Marchione, Aniello Desiderio z Włoch czy Joscho Stephan z Niemiec. Nie zabrakło także polskich gwiazd gitary – w Szczecinie gościli Janusz Strobel, Marcin Dylla, Łukasz Kuropaczewski, Waldemar Gromolak, Anna i Łukasz Pietrzak, Robert Horna.(MW)

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.