Krzysztof Nieborak urodził się w 1964 roku we Wrocławiu. W 1977 r. rozpoczął edukację muzyczną, bardzo szybko, bo już w dwa lata później zwyciężając w konkursach gitarowych w Strzelcach Krajeńskich i Żaganiu. W 1987 r. ukończył studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym w klasie gitary klasycznej.

Podczas stypendium artystycznego w Wyższym Instytucie Sztuki w Hawanie odbył kursy mistrzowskie u uznanych wirtuozów gitary. Grał koncerty m.in. w Danii, Niemczech, Meksyku, Hiszpanii, Belgii, we Francji, na Kubie.

Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Darłowski Weekend Gitarowy. W latach 1996/97 był redaktorem naczelnym czasopisma muzycznego GITARA - Historia, Aktualności. Jest jurorem konkursów gitarowych m.in. w Żaganiu, Głogowie, Gdańsku, Trzebiatowie, Tomaszowie Mazowieckim.

W 2003 r. nagrał 33 miniatury gitarowe Stanisława Mrońskiego, kompozytora łódzkiego.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.