Liderzy metalowej formacji Enslaved i folkowej Wardruny nie mają powodów do narzekań, ponieważ notowania zarówno jednych, jak i drugich ciągle zwyżkują. Wardruna stała się popularna na całym świecie, po tym, jak na History Channel wyemitowano serial „Wikingowie”. Co ciekawe muzycy rozpoczęli współpracę przy okazji zlecenia na koncert z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji Norwegii.

Współpraca tak im się spodobała, że w roku 2016 nagrali wspólnie płytę zatytuowaną „Skuggsjá”. Ich najnowsze wspólne wydawnictwo nosi nazwę „Hugsjá” i jest znacznie bardziej kameralna niż pierwsza płyta. Zastosowanie odwzorowanych na archeologicznych znaleziskach instrumentów, które buduje Selvik w połączeniu ze współczesną wrażliwością, daje niespotykany dotąd efekt. Sam projekt jak mówią jego twórcy, ma być połączeniem historii oraz współczesności. I trzeba przyznać, że udało się im to znakomicie.

W „Hugsjá” prym wiodą instrumenty strunowe oraz perkusyjne, które bez wątpienia doskonale podkreślają, to co chcieli przekazać twórcy. Jeśli dodamy do tego wspaniałe wokale oraz oszczędne użycie chóru to całość nabiera naprawdę niesamowitego klimatu. Ten album potrafi wessać słuchacza i zgrabnie przenieść go w świat pogańskich rytuałów. Mistycyzm odczuwa się na każdym kroku. Ten album to niesamowita przygoda oraz podróż w miejsca, w których nigdy niedane nam było przebywać.

Zobacz teledysk:

(MM / Fot. By Grywnn - Praca własna, CC BY-SA 4.0)

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.