Od 25 marca do 9 kwietnia trwały XX Wiosenne Koncerty Gitarowe, podczas których można było wysłuchać siedmiu koncertów. Jako pierwszy wystąpił duet gitarowo-obojowy. Gitarzysta Michał Nagy i oboista Arkadiusz Krupa zagrali utwory z płyty z transkrypcjami sonat Domenico Scarlattiego. Kolejny koncert odbył się pod znakiem lutni i sopranu. Lutnistka Anna Kowalska oraz sopranistka Aldona Bartnik dźwiękami opowiedziały historię życia i miłości dwóch kompozytorów: Johna Dowlanda i Henrego Purcella.
Utwory z repertuaru francuskiego kompozytora Rolanda Dyensa zaprezentowało pięciu szczecińskich gitarzystów: Maciej Kostecki, Jakub Kościuszko, Dawid Pajestka, Piotr Pałac i Tomasz Radys. Koncert zatytułowany „Roland Dyens in Memoriam” odbył się 1 kwietnia. W kolejną sobotę fani gitary wysłuchali duetu gitarowego Anabel Montesinos z Hiszpanii i Marco Tamayo z Kuby, a w niedzielę laureatów Wiosennego Konkursu Gitarowego, w którym wzięli udział uczniowie szkół muzycznych.
Festiwal zakończył się koncertem „Indialucia”. To projekt, który łączy flamenco i muzykę indyjską. Jego autorem jest wybitny gitarzysta flamenco Michał Czachowski. Utwory z płyty wykorzystano jako ścieżkę dźwiękową w filmie „Święci z Bostonu II”.(MW)

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.