Urodził się w 1949 roku w Wielkiej Brytanii. Założył zespół folkrockowy Fairport Convention. To dla niego w 1968 r. skomponował swój największy hit, który znalazł się na płycie „What We Did on Our Holidays”. Po rozstaniu z zespołem, w 1973 r. rozpoczął karierę solową.


Richard Thompson - kariera


Zadebiutował albumem „Henry the Human Fly”. Kolejne płyty nagrywał razem z żoną Lindą, występując w duecie pod nazwą Richard and Linda Thompson. Muzyczna współpraca małżonków okazała się wielkim sukcesem. Wydali sześć płyt, uznawanych przez krytykę za ciekawe i wartościowe. Rozwód przerwał karierę duetu i Richard Thompson powrócił do indywidualnych występów.


W 1996 r. wydał album „You? Me? Us?”, który cieszy się największą popularnością.
Współpracuje z Dannym Thompsonem, byłym basistą folkrockowej formacji Pentangle, zagrał także na płycie swojej byłej żony. Jego nazwisko widnieje wśród 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”.
Jest wegetarianinem.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.