Mike Bloomfield urodził się 28 lipca 1943 roku w Chicago, w bogatej żydowsko-amerykańskiej rodzinie. Jako nastolatek zaczął spędzać czas w klubach bluesowych, gdzie grał z takimi muzykami, jak Sleepy John Estes czy Yank Rachell.

Punkt zwrotny
Punktem zwrotnym w jego życiu było podpisanie kontraktu z wytwórnią płytową Columbia Records. Krążek ukazał się niestety dopiero po śmierci Mike’a Bloomfielda, ale dzięki tym nagraniom muzyk w 1964 roku dołączył do zespołu The Paul Butterfield Blues Band. Popularność uzyskał dzięki wydaniu wspólnej płyty "East-West".

Współpraca Mike Bloomfielda z Bobem Dylanem
Mike Bloomfield dał się poznać również jako muzyk sesyjny. Współpracował głównie z Bobem Dylanem. Następnie zaczął grać z zespołem The Electric Flag. Z nim nagrał między innymi album "A Long Time Comin" w 1968 roku. Następnie kontynuował karierę solową.
Mike Bloomfield znalazł się na 22. miejscu 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu ,,Rolling Stone”. Muzyk zmarł młodo, w wieku 37 lat, w wyniku przedawkowania narkotyków.


Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.