Mark Knopfler urodził się w Glasgow w Szkocji. Jego rodzicami byli żydowski architekt i Angielka. W latach 50. przeprowadził się wspólnie z rodziną do Newcastle.

Choć pierwszy raz zetknął się z gitarą w wieku kilkunastu lat, na poważnie zajął się muzyką dopiero po skończeniu studiów (anglistyki na Uniwersytecie w Leeds) i kilku latach pracy w branży dziennikarskiej.

Mark Knopfler i Dire Straits


Mark Knopfler odniósł ogromny sukces. Szacuje się, że sprzedano 100 mln płyt z jego udziałem. Był związany między innymi z Dire Straits, z którym nagrał takie przeboje jak ,,Tunnel of love” czy „Telegraph Road”. Rozstał się z zespołem 19 czerwca 1999 roku.

Płyta z Notting Hillbillies


Natomiast z zespołem Notting Hillbillies nagrał w 1990 roku wyłącznie jedną płytę ,,Missing... Presumed Having a Good Time”. W czasie swojej kariery współpracował z wieloma gwizdami światowego formatu, m.in. z Erickiem Claptonem, Tiną Turner oraz Stingiem.


Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.