Kirk Lee Hammett Urodził się w 1962 r. w San Francisco. Naukę gry na gitarze rozpoczął jako 15-latek, zafascynowany Jimem Hendrixem. Nie był jednak zbyt pilnym uczniem. Jak wspomina jego brat, pierwszą gitarę kupił za 10 dolarów, która nieużywana przeleżała przez jakiś czas. Potem Kirk dokupił za kolejnych 5 dolarów struny i znów trochę czasu minęło, zanim zaczął grać. Jako 20-latek uczył się za to u Joego Satrianiego oraz w City College w San Francisco.

Kirk Lee Hammett Metallica i Exodus


Zanim wstąpił do zespołu Metallica, grał z grupą Exodus. 15 kwietnia 1983 r. po raz pierwszy Hammett zagrał wspólnie z Metalliką.

Ma żonę i dwóch synów. Uważany jest za ekscentryka, przyjaciele nazywają go „Kwirk”, czyli kaprys. Uwielbia stare horrory, martini i kubańskie cygara. Jest wegetarianinem, a jako nastolatek pracował w restauracji Burger King.

Widnieje na drugim miejscu listy stu najlepszych gitarzystów heavy metalowych magazynu „Guitar World”, na 15 miejscu w „The 100 Greatest Metal Guitarists” i na 11 miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.