Znany był głównie jako muzyk sesyjny oraz lider zespołu The Allman Brothers Band. Pseudonim „Skydog” nadał mu piosenkarz Wilson Pickett.
Duane Allman zginął tragiczną śmiercią w wypadku motocyklowym 29 października 1971 r. Podczas przerwy w koncertach i nagraniach jadąc motocyklem próbował uniknąć zderzenia z ciężarówką. Niestety został przygnieciony, a jego organy wewnętrzne zmiażdżone. Zmarł kilka godzin później na stole operacyjnym, zaledwie miesiąc przed swoimi 25. urodzinami.

Po jego śmierci członkowie grupy the Allman Bortehrs Band kontynuowali działalność. Ich kolejny album pt. „ Eat a Peach” swoją nazwę wziął z cytatu z jednego z wywiadów z Duanem.

Z ciekawostek: Duane Allman namiętnie czytał książki, np. „Władcę Pierścieni”, posiadał także sporą kolekcję komiksów. Nigdy nie ukończył szkoły, ale mówił o sobie „uczony podróżnik” ze względu na wiedzę zdobytą dzięki podróżom oraz czytaniu książek.

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.