David Gilmour urodził się 6 marca 1946 r. w Cambridge.

Jako 23-latek otrzymał propozycję dołączenia do Pink Floyd jako gitarzysta i wokalista, ale... na zastępstwo za dotychczasowego lidera zespołu Syda Barreta, którego problemy psychiczne coraz bardziej odbijały się na działalności grupy. Barret nie wrócił już jednak do Pink Floyd i Gilmour na dobre zajął jego miejsce.

Oprócz działalności na rzecz Pink Floyd zajmował się również wspieraniem artystów. Pomagał mi.in. byłemu koledze z zespołu Sydowi Barretowi. Wspierał takich muzyków, jak Tom Jones, Elton John, Paul McCartney, John Lennon oraz wielu innych. To Gilmour wypromował i odkrył talent Kate Bush, piosenkarki popularnej w latach osiemdziesiątych XX wieku.

W 2003 r. David Gilmour został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla muzyki, kultury oraz za działalność charytatywną.Tekst: pisanie-tekstow.xyz

Zapisz się na newsletter


Bądź na bieżąco!
Zapisz się na newsletter aby otrzymywać od nas najświeższe informacje z naszego serwis za pośrednictem wiadomości email. Od teraz możesz zawsze na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia muzyczne.